Jak ostříhat kočce drápky?

Autor:     Kočičí zdraví  
Jak ostříhat kočce drápky?
Stříhání drápků patří mezi základní úkony, na které je potřeba zvyknout každou kočičku žijící v bytě. Nikdo přece nechceme mít poškrábaný nábytek, pohovku, podlahu nebo ruce. Stejně jako každá jiná aktivita vyžaduje zkracování drápků trochu zručnosti a hlavně cviku. Většina koček se ve stříhání drápků příliš nevyžívá, proto bude potřeba také trpělivost. S naším návodem to však hravě zvládnete.
Jak pečovat o kočičí srst? Musí se kočky koupat?
Kočky věnují péči o srst poměrně značnou část každého dne. Přinášíme 3 užitečné tipy, jak kočkám můžeme pomoct udržet srst v dobré kondici. Řekneme si také něco o línání a kočičí lupech a odpovíme na otázku, jestli se kočky musí koupat.

O nás aneb jak vznikly Kuličky pro kočičky

Autor:     Obecné  
O nás aneb jak vznikly Kuličky pro kočičky
Zajímá vás, jak kuličky pro kočičky vlastně vznikly? Za ty nejlepší věci většinou může náhoda!

TOP 6 tipů jak na bezoáry

Autor:     Kočičí zdraví  
TOP 6 tipů jak na bezoáry
Bezoáry jsou nestrávené chuchvalce chlupů v kočičím žaludku, které mohou způsobit pěkný malér. Mezi typické problémy patří zácpa, nechuť k jídlu, kašlání, dávení, no prostě bezoáry jsou zbytečná záležitost, které můžeme celkem jednoduše zabránit. Přinášíme 6 užitečných tipů, jak bezoáry eliminovat a jak bojovat s těmi, které již kočička má.

Bylinky pro kočky nebo kočičí drogy?

Autor:     Kočičí zábava  
Bylinky pro kočky nebo kočičí drogy?
Některé bylinky jsou pro kočičky doslova drogami. Nemějte strach, jde o drogy naprosto bezpečné, pojďme se podívat na ty nejznámější jako je šanta kočičí nebo kozlík lékařský, ale i na ty méně známé.